О. Третяк провів нараду з приводу ліквідації НС в Костянтинівському районі.20 червня заступник голови обласної державної адміністрації ОЛЕКСАНДР ТРЕТЯК провів засідання круглого столу, де йшлося про ліквідацію надзвичайної ситуації на території промислового полігону ПП \»Рута\», розташованого на землях Костянтинівського району. У засіданні взяли участь начальник Головного управління МНС України в Донецькій області АНДРІЙ БОНДАРЕНКО, заступник головного державного санітарного лікаря з санітарно-гігієнічних питань Донецької обласної санітарно-епідеміологічної станції ЛАРИСА ГУСЄВА і директор Донецького державного спеціалізованого комбінату Українського державного об’єднання «Родон» МНС України ВІКТОР ФАТЄЄВ.

Як ми вже повідомляли, тут 17 квітня 2007 року виявили радіоактивні відходи невідомого походження.
Цей полігон розташований d балці Клебина, гідрологічно пов\’язаною з річкою Кривий Торець, і межує з діючою ділянкою полігону промислових відходів ІІІ-ІV класів небезпеки, що належить ТОВ «Екоресурс». Відстань до найближчого населеного пункту — 700 м, до житла в селищі Бересток – 1 000 м.

Створеною комісією у складі представників Костянтинівської міської СЕС і Костянтинівського міськвідділу ГУ МНС України в Донецькій області була обстежена територія даного полігону.

З метою координації дій щодо даної ситуації було проведено засідання Костянтинівської районної комісії з питань ТЕБ та НС з залученням зацікавлених фахівців.

Головним управлінням МНС України в Донецькій області згідно Державного класифікатора ДК-019-2201 первинно ситуація відкласифікована як надзвичайна ситуація техногенного характеру об’єктового рівня. Рішенням Експертної комісії МНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій встановлено рівень надзвичайної ситуації.

На території полігону фахівцями зазначеного Інституту проведені дослідження та відібрані проби зараженого ґрунту, які фахівцями Донецького державного спеціалізованого комбінату Українського державного об’єднання «Родон» МНС України доставлені до інституту (м. Київ).

ДРГП \»Донецькгеологія\», в свою чергу, підготовлена довідка про підземні водоносні горизонти на даній території, згідно якої підтверджена наявність двох водоносних горизонтів, але водозабори питної води на поряд розташованій території відсутні.

Заступник голови облдержадміністрації ОЛЕКСАНДР ТРЕТЯК затвердив план заходів, до яких включені роботи з проведення попередніх досліджень радіоактивних відходів Інститутом ядерних досліджень НАН України (м. Київ), дозиметричного дослідження території Донецьким спецкомбінатом Укр ДО \»Радон\», транспортування проб радіоактивних відходів, що відібрані з території промислового полігону до Київського інституту ядерних досліджень для експертного дослідження в лабораторних умовах силами Донецького спецкомбінату Укр ДО \»Радон\».

Головним управлінням МНС України з метою забезпечення повного комплексу робіт розгорнуто та організовано роботу поста дезактивації працівників, що залучені до виконання робот. Згідно вимог керівних документів організовано виконання заходів з індивідуального дозиметричного контролю.

Також організовано постійний моніторинг навколишнього природного середовища. Згідно наданих результатів щодо перевищень припустимих норм води та атмосферного повітря не встановлено.

За словами заступника головного державного санітарного лікаря з санітарно-гігієнічних питань Донецької обласної санітарно-епідеміологічної станції ЛАРИСИ ГУСЄВОЇ «точно визначити термін забруднень не можливо, тому що глибина залягання від 5 до 20 сантиметрів. Можна лише зробити висновки, що цей процес триває не більше року».

Начальник Головного управління МНС України в Донецькій області АНДРІЙ БОНДАРЕНКО запевнив присутніх, що «не виявлені люди, які постраждали внаслідок цієї ситуації».

Заступник керівника області ОЛЕКСАНДР ТРЕТЯК зазначив, що «фінансових проблем у ліквідації наслідків не існує, варто лише визначити обсяг радіоактивних речовин, які необхідно транспортувати з області».

Добавить комментарий