Донецько-курське прикордонне співробітництво: не вситачає лише кордону))19 жовтня голова облдержадміністрації ВОЛОДИМИР ЛОГВИНЕНКО та заступник голови БОРИС АДАМОВ прийняли участь у спільному засіданні Міністрів іноземних справ України та Російської Федерації з керівниками прикордонних областей, що пройшло у м. Бєлгороді.

На засіданні мова йшла про те, що у сучасних умовах пріоритети міждержавних відношень все більше зміщуються на новий, регіональний рівень, обумовлюючи цим самим всебічне розширення прямих контактів між територіями сусідніх держав.

Що стосується співробітництва Донеччини з регіонами Росії, то на сьогоднішній день Донецька область має Угоди про торгівельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво з 9-ма містами та містом Москвою. На доопрацюванні знаходиться проект Угоди про співробітництво з Московською областю. Його планується підписати до кінця 2007 року.

Для підприємств Донеччини, котра була і залишається одним з найпотужніших суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України, основними партнерами залишаються установи Російської Федерації.

Поглибленню взаємовигідного партнерства, створенню ряду спільних підприємств, дилерських центрів з розширення ринків збуту продукції, координації роботи по збереженню та оздоровленню навколишнього середовища, оптимізації транспортних перевезень сприяє реалізація заходів Програми міжрегіонального співробітництва України Російською Федерацією на 2001-2007 роки та, підписана уже в поточному році Програма до 2010 року.

На жаль, існують ще деякі проблеми, котрі необхідно вирішити на міждержавному рівні.

Перш за все, це стосується законодавчого визначення правового статусу та повноважень прикордонних областей, конкретизації та закріплення переліку відповідних умов, спрямованих на стимулювання взаємовигідної торгівлі, що сприятиме не тільки збільшенню зовнішньо-торгівельного обороту між країнами, але й поповненню місцевих бюджетів за рахунок надходжень, визначених рамками умов для таких територій.

Особливу актуальність для прикордонних регіонів також має вирішення проблем спільного використання та відновлення водних ресурсів річки Сіверський Донець, що протікає по території і України, і Росії і є основним джерелом питної води для Донецької області.

Також, допомоги на рівні керівництва обох держав потребує така проблема прикордонних областей, як працевлаштування громадян на суміжних територіях, а саме, трудових та соціальних гарантіях. Для цього слід було б, в першу чергу, спростити процедуру працевлаштування, організувати взаємний обмін інформацією з питань праці та зайнятості.

Саме ці питання і стали головною темою сьогоднішньої зустрічі представників обох держав.

Донецько-курське прикордонне співробітництво: не вситачає лише кордону))Разом з тим, в рамках зустрічі було підписано Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Адміністрацією Курської області РФ і Донецькою обласною державною адміністрацією.

Свої підписи під цим документом поставили голова Донецької облдержадміністрації ВОЛОДИМИР ЛОГВИНЕНКО та Губернатор Курської області ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВ.

Нагадаємо, що домовленість між Адміністрацією Курської області і Донецька облдержадміністрація відбувалася керуючись Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, Договором між Україною та Російською Федерацією про економічне співробітництво на 1998-2007 роки від 27 лютого 1998 року і Програмою міжрегіонального та прикордонного співробітництва Російської Федерації та України до 2010 р.

Виступаючи перед присутніми під час церемонії підписання , ВОЛОДИМИР ЛОГВИНЕНКО наголосив, що « ..підписання такого документу свідчить лише про зростання ролі регіонів у вирішенні завдань економічного та соціального розвитку, котрі стоять перед державами».

Текст Угоди між Донецькою та Курською областями.DOC

Добавить комментарий