Донецька обласна рада прийняла програму реформування ЖКГПроцес реформування в житловій сфері пов\’язаний із процесом демонополізації житлово-комунального господарства й здійснюється відповідно до «Програми реформування й розвитку житлово-комунального господарства на 2005-2010 роки», затвердженої рішенням Донецької обласної ради від 15.09.2005 №4/30-682.

Демонополізація сфери — це, у першу чергу, створення конкурентного середовища на підставі альтернативних форм обслуговування житла, а саме: формування інституту власника житла через приватизацію житлового фонду, створення об\’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСМД), залучення підприємств недержавної форми власності до обслуговування житла, формування нової системи керування житлово-комунальним господарством, що базується на економічних важелях і договірних відносинах.

Відповідно до Закону України « Про приватизацію державного житлового фонду», починаючи з 1992 року, в області триває процес приватизації житла. На теперішній час рівень приватизації житла, що перебуває у власності жителів, у середньому становить 78%.

Одним з головних напрямків реформування житлово-комунального господарства й альтернативних форм обслуговування житла є створення об\’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСМД).

Станом на 01.11.2007 в області створено 861 ОСМД, що становить 100,1% від передбаченого Програмою поточного року (854 од. на 2005-2007 р. (10мес.) і 93 % від запланованого на період 2005-2007 р. (929 од).

Усього протягом дії Програми (2005-2010рр) передбачається створити 3329 ОСМД, що становить 8,2% від загальної кількості всіх будинків територіальних громад міст і районів і 14% від кількості багатоповерхових будинків (два поверхи й вище).

Не в достатній мірі проводиться робота в м. Горлівці, де створена тільки 31 ОСМД, а вимоги Програми — 78 ОСМД. У м. Маріуполі створено 37 ОСМД, а за вимогами Програми — 115 ОСМД. У м. Єнакієве створено 3 ОСМД проти 35 згідно Програми, у м. Константинівці створено 2 ОСМД, у той час як Програмою передбачено 21 ОСМД.

В основному Програма виконується за рахунок таких міст, як Макіївка, Новогродівка, Кіровське, Слов\’янськ, Харцизськ.

Для популяризації досвіду роботи створених ОСМД головним управлінням при участі міськвиконкомів щорічно проводяться семінари й наради, на яких обговорюються проблеми створення й роботи ОСМД, визначаються шляхи рішення питань, пов\’язаних з їхньою діяльністю.

Іншою альтернативною формою обслуговування житла є його обслуговування підприємствами недержавної форми власності.

За 9 місяців поточного року в області створено 88 таких підприємств і обслуговують вони 11731,4 тис.кв.м. загальної площі житла (24 %).

Найбільше таких формувань створено в містах: Краматорськ (7 підприємств, які обслуговують 73% житла), Димитровому (6 підприємств, які обслуговують 90% житла), Артемовськ (9 підприємств, які обслуговують 71% житла), Донецьк (6 підприємств, які обслуговують 20% житла), Тельманівський район (5 підприємств, які обслуговують 22% житла).

Лідером за даною формою обслуговування житла є Добропілля, де 7 таких підприємств обслуговують 100% житла.

Аналіз показав, що в цілому рівень обслуговування житла такими формуваннями вище, ніж підприємствами комунальної форми власності. Більш ефективно використовуються матеріальні й трудові ресурси, зменшуються технологічні видатки.

У межах формування нової системи керування житлово-комунальним господарством, що базується на економічних важелях і договірних відносинах, підвищення відповідальності суб\’єктів господарської діяльності різних форм власності, згідно із Програмою, на сьогоднішній день повинні бути створені 39 служб єдиного замовника.

Станом на 01.11.2007. в області створені 34 служби єдиного замовника (СЄЗ), у тому числі 31 у містах (91% від запланованого — 34) і 3 у районах (80% від запланованого — 5), які є посередниками між споживачами житлово-комунальних послуг і виробниками цих послуг.

Робота СЄЗ базується на проведенні розрахунків за житлово-комунальні послуги тільки після виконання цих послуг.

Договори на утримання житла, тепло й водопостачання укладаються безпосередньо між СЄЗ і споживачем послуг (мешканцями квартир/будинків). У свою чергу, договори на надання комунальних послуг ще й між виконавцем послуг (СЕЗ) і виробником послуг (водопостачальною й теплопостачальною організацією).

На сьогоднішній день, у середньому по області договорів на утримання житла укладено 72% від запланованого. У багатьох містах такі договори укладаються комплексно — договір на утримання квартири є й договором на поставку води й тепла в цю же квартиру.

Добавить комментарий