Всеукраїнська акція-реквієм «Запали свічку»  відбулася на ДонеччиніСьогодні на Донеччині, як і у всіх інших регіонах України, вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

У Донецьку на площі перед обласною державною адміністрацією о 15:50 розпочався мітинг-реквієм у рамках всеукраїнської акції-реквієму «Запали свічку». На мітингу були присутні голова облдержадміністрації ВОЛОДИМИР ЛОГВИНЕНКО, заступник голови обласної ради ВОЛОДИМИР ІШКОВ, Донецький міський голова ОЛЕКСАНДР ЛУК’ЯНЧЕНКО.

Звертаючись до присутніх, ВОЛОДИМИР ЛОГВИНЕНКО зазначив, що голодомор 1932-1933 років став жахливим за своїми масштабами випробуванням, яке «ніколи не забувається та навічно залишиться в пам’яті кожного українця».

«Голодомор 1932-1933 років навіки закарбований в свідомості нашого народу. Він чорною стрічкою проходить крізь історію української нації, одночасно символізує глибину трагедії та незламність духу українського народу, — сказав голова облдержадміністрації. Тому наш священний обов’язок — вшанувати пам’ять загиблих, щоб попередити живих, бо правда на всіх одна: мільйони людей вмерли страшною смертю» — сказав голова облдержадміністрації.

По всіх регіонах України люди вмирали від голоду. Ця загальнонаціональна трагедія не минула і наш регіон. І в шахтарських містечках, і в селищах Донбасу панував голод, що згуртував людей спільним лихом і спільним прагненням жити.
Голод відчували як в промислових містах (Донецьк, Маріуполь, Горлівка, Харцизьк, Ясинувата), так і в сільськогосподарських районах, де голод був таким самим лютим, як і в інших областях України (наприклад, Мар\’їнський, Маріупольський, Старо-Каранський райони тощо). Загалом жертвами Голодомору на Донеччині стали понад 100 тис. осіб.

Пам’ять про тих, хто по всій Україні став жертвою Голодомору 1932-1933 років присутні вшанували хвилиною мовчання.

Після цього учасники мітингу-реквієму запалили свічки, а присутні представники різних конфесій Донеччини, відслужили молебень за душі безвинно загиблих громадян.

Акція «Запали свічку» залишилася ходою до пам’ятника Т.Г. Шевченку, де у підніжжя Великого Кобзаря було викладено палаючі свічки.

Як ми вже повідомляли, до проведення 75-роковин Голодомору 1932-33 років на Донеччині були встановлені пам’ятні Хрести та дошки:

23 листопада 2007 року у Олександрівському районі за участю заступника голови облдержадміністрації О. Петряєвої було встановлено пам’ятний хрест жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. У відкритті пам’ятного знаку також взяли участь керівництво райдержадміністрації, представники місцевих осередків політичних партій, громадськість та учнівська молодь.

23 листопада 2007 року у м. Сніжне за участю міського голови В. Чепурного відбулося відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій. У заході взяли участь депутати міськради, представники місцевих організацій політичних партій, громадськість міста, делегації промислових підприємств, козацтво, учнівська молодь.

23 листопада 2007 року у Великонолвосілківському районі за участю голови райдержадміністрації В.Красьохи та голови райради В. Шири відбулося відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій. У церемонії взяли участь активісти районних організацій політичних партій, громадськість, учні місцевих шкіл.

23 листопада 2007 року у Володарському районі за участю першого заступника голови райдержадміністрації В. Павлишина та заступника голови райради Н. Купак відбулося відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій. У церемонії взяли участь активісти районних організацій політичних партій, громадськість, учні місцевих шкіл.

23 листопада 2007 року у Костянтинівському районі за участю голови райдержадміністрації В. Беленця відбулося встановлення пам’ятного Хреста жертвам Голодомору 1932-1933 років. У церемонії відкриття взяли участь депутати райради, лідери районних організацій політичних партій, громадськість, працівники промислових підприємств, учнівська молодь, ЗМІ. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам\’ять загиблих в ті часи та встановили запалені свічки, поклали квіти.

Добавить комментарий