Міністр вугільної промисловості України відвідав ДонецькНарадою з питань охорони праці на підприємствах вугільної промисловості Донецької області завершилася поїздка на Донеччину міністра вугільної промисловості України Віктора ПОЛТАВЦЯ.

Перед нарадою учасники подивилися виставку розробок галузевих інститутів з питань техніки безпеки та охорони праці на підприємствах вугільної промисловості і систему УТАС. Демонструвалася модульно-адаптивна система з управління шахтою, розроблена інститутом ВАТ «Автоматгірмаш».

Голова облдержадміністрації. Володимир ЛОГВИНЕНКО відкрив і провів нараду, в якій взяли участь голова обласної ради Анатолій БЛИЗНЮК, міські голови шахтарських міст, генеральні директори ГП, директори самостійних шахт всіх форм власності, керівники ЦЗФ, галузевих і академічних інститутів, теруправління Держгірпромнагляду по Донецькій області, Центрального штабу ГВГСС, ГХК «Донбасшахтобуд», ДП «Донвуглереструктуризація», «Укршахтгидро-Захист», профспілок вуглярів, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і управлінь облдержадміністрації.

Відкриваючи нараду, керівник області відзначив, що «сьогоднішня зустріч має величезне значення для Донбасу і стане новою відправною крапкою розвитку вугільної галузі регіону».

Всі прекрасно розуміють, наскільки важливе функціонування цієї галузі для соціально-економічних процесів, і що її проблемні питання повинні вирішуватися лише в комплексі та спільно.

За словами Володимира ЛОГВИНЕНКА, «аварія на шахті ім. Засядька, що забрала життя 101 гірника та 5 рятівників стала самою резонансною і трагічною подією в історії вугільної галузі України. Разом з тим, ця подія стала свого роду каталізатором підвищеної уваги з боку як керівництва країни, так і українського суспільства до проблеми безпеки при видобутку вугілля».

З 1991 року на підприємствах лише вугільної промисловості області ми втратили 3027 людей. Торік загинуло 6 гірників на 1 млн. тонн добутого вугілля, а 2006 року цей показник дорівнювався 3. Ще гірша ситуація з травматизмом на підприємствах недержавної форми власності — 2007 року при видобутку 1 млн. тонн вугілля загинуло 15 шахтарів. Голова облдержадміністрації сказав і з ним погодилися присутні — «вугілля, добуте ціною людського життя — не потрібне нікому».

Головним чинником зменшення смертельного травматизму, за словами Володимира ЛОГВИНЕНКА, є «жорсткість норм та примусове проведення їх у життя, включаючи і кваліфікацію шахтарів, при обов\’язковій відкритій участі в рішенні цих питань громадськості, збільшення рівня відповідальності інженерно-технічних працівників і посилення особистої відповідальності виконавців».

Володимир ЛОГВИНЕНКО з упевненістю відзначив, «необхідно вдосконалювати з урахуванням реальних змін у суспільстві, а саме — систему управління безпекою, що існувала на підприємствах вугільної промисловості у 80-ті роки, — це чітка система, постійно діюча комісія (ПДК), єдиний день безпеки.

Міністр вугільної промисловості України Віктор ПОЛТАВЕЦЬ підтримав Володимира ЛОГВИНЕНКА і сказав, що «у цьому напрямку потрібно активно працювати». «Лише спільними зусиллями можна підняти вугільну галузь, тому що вугілля — це цінність енергетичної безпеки», — резюмував міністр вугільної промисловості України.

Добавить комментарий